Eliška Toušková

Advokátka

E: eliska@kastnerpies.cz

Oblasti praxe
Eliška se specializuje na farmaceutický průmysl, marketing a obecnou komerční a smluvní agendu. Oblasti její právní praxe zahrnují regulaci léčiv, zdravotnických prostředků, obecnou komerční a smluvní agendu, compliance, ochranu osobních údajů a reklamu.

Eliška má bohaté zkušenosti v oblasti etiky a compliance ve farmaceutickém průmyslu. Více než 3 roky působila jako compliance advisor pro jednu z největších biofarmaceutických společností (na základě secondmentu Kastner & Pieš), kde rozvíjela a podporovala funkci compliance pro Českou republiku a Slovensko.

Eliška radí našim klientům v oblasti reklamy (revize marketingových materiálů a strategií podle místní regulace a pravidel EFPIA), v oblasti compliance, obchodních smlouvách (zejména s prodejci a distributory), záležitostech zpracování osobních údajů (zejména v souvislosti s aktivitami zaměřených na pacienty včetně pacientských programů), regulačních záležitostech a korporátních záležitostech (zejména navrhování a implementace interních předpisů a příprava nebo revize vzorové dokumentace). Její činnost zahrnuje právní rozbory, sepisování podání státním orgánům, přípravu příslušných smluv a dokumentů.

Profesní historie
Před nástupem do advokátní kanceláře Kastner & Pieš v roce 2018 pracovala Eliška pro největší českou advokátní kancelář.

Vzdělání
Eliška absolvovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a je členkou České advokátní komory.

Jazyky
Eliška mluví plynně česky a anglicky.